Dövmeler Dövmeler Dövmeler
Dövmeler
Dövmeler
İletişim
Dövmeler
Tattoo
Tattoo

Kullanıcı Adı
Şifre
 
 
Tribal Tattoo

Tribal Tattoo

Rüzgar Tribal Dövme

Tribal Tattoo

Bu tattoo lar bir tasarımı yada şekili basitleştirilmiş halini deriye uygulanmasıdır. İlk aşiretler tarafından ortaya çıkarılmış fakat zamanla moda akımı haline gelmiştir.
Genelde siyah mürekkep tercih edilmektedir. Herhangi bir desen ya da resim anlatılmadığından diğer renkler çok fazla tercih edilmez. Genelde vücudun kas  bölgelerine ve belirgin bölgelerine uygulanır.
Tribal tattoo modelleri ilk olarak 1990 yıllarında  A.B.D ( Amerika Birleşik Devletleri ) ve Avrupa da ortaya çıkmıştır ve popülerliği gün geçtikçe hızla artmaya devam etmektedir.
Bir stili bir şekili tanımlamak için kullanılan tattoo yerli Pasifik Ada halkının geleneksel bir kültürüdür.  Bu kültürden esinlenerek ilham alan diğer yerli kabileler ise şunlardır: Borneo, Samoaca Hawaiian ve Polinezya... Tribal tattoo nun uygulanışı bir resimi anlatmaktan çok şekiller ve grafiksel desenlerle oluşturulur. Daha çok düz siyah renk kullanılarak uygulanan dövme kalın çizgi ve grafiksel soyutlama tarzı tasarımlar şeklinde oluşturulur.Tribal Mask Tattoo
Göz Tribal Dövme
Vücuttaki keskin hatları ve kasları belirginleştirmek için yapılmaktadır. Bunun  dışında geometrik desen ve şekiller, çiçek, hayvan figürleri, doğa ve afet olayları ( yangın, su, rüzgar, kasırga ) tarzında modeller kendi içinde sıkça tekrar eder gibi bir görüntüye sahip oluncaya dek uygulanır. Geçmişte aşiret ve kabilelerin kendilerini belli etmek, başarılarını herkese göstermek amaçlı uyguladıkları dövme şekili günümüzde batı sentezi de katılarak profesyonelce dövmeci tarafından uygulanmaktadır.

Etiketler: Geleneksel Dövme Kültürü şekiller ve grafiksel desenler Tribal TattooDövme Dövmeler
Dövme Modelleri Dövme
Negatif Bodyart Workshop
Negatif Bodyart Workshop »