Dövmeler Dövmeler Dövmeler
Dövmeler
Dövmeler
İletişim
Dövmeler
Tattoo
Tattoo

Kullanıcı Adı
Şifre
 
 
Dövmeler Dövmeci

Kol DövmeleriKol Dövme Resimleri

Kol dövme modelleri kişinin omuz ve bileğine kadar olan kısımına uygulanır. Boyutlarına göre farklı dövme şekilleri vardır.
Kolun Yarım yada çeyreğine uygulanan dövmeler ( tattoolar ) genellikle dirsek kısmına kadar veya dirsek kısmından bileğe kadar olan bölüme uygulanır.
Bu sebebten dolayı bu dövme çeşidine yarım kol dövme denir. Kolun iç tarafına yapılan dövme resimleri genelde kısa sürede yapılabilen küçük dövmeler mevcuttur.
Fakat Kolun görünen dış kısmına yapılan dövmeler çok uzun zaman gerektirir.
Görsel açıdan daha dikkat çekici tarafta olduğu için dövmeci ler çok fazla uğraşır ve dikkat eder. Bu yüzden yapımı hafta, ay hatta yıl sürebilir.
Bazı şirket ve kuruluşlar çalışanlarında dövmeyi yasaklamışlardır. Örneğin Birleşik Devletler Deniz Kuvvetleri 1 Nisan 2007 tarihinde dövmeyi yasaklamıştır.

Ta Moko - Yüz Dövmeleri

Yüz Dövmeli MaskTa Moko yüze uygulanan bir dövme desenidir. İlk Yeni Zelenda Halkı tarafından çıkartılan işaretleme dövmesidir. Dövme ilk zamanlarda cilde enjekte yoluyla değil daha çok oyma şeklinde uygulanırdı.
Maori tarafından Doğu Polinezya dan getirmiş ve uygulamalara başlamıştır. Geçmişte Avrupa da Maori kültürü en yüksek rütbeli kişi olarak Moko yu kabul ederlerdi. Moko çocukluk ve gençlik dönemleri arasında adeta bir dönüm noktası olmuştur.
Yüzündeki dövmeleri yaygınlaştırmaya ve kişilerce kullanılmasını sağlamıştır. Bu yapılan dövmeler erkeklerde farklı, kadınlarda farklı bölgelere yapılırdı.
Erkekler genel de kafalarının ön ve arka taraflarına ( raperape ) yaptırırlardı. Kadınlar ise dudaklarına ( kauae ) yaptırırlardı. Vücutta tattoo yapılan diğer bölgeler ise foreheads, kaba et de uyluk da boyun da uygulanır. Bu dövmeci zamanla tapu olarak kabul edildi.

Göz Tattoo

Göz Dövmesi ( Kornea Tattooing )

Göz dövmesi aslında daha çok cerrahi bir işlemdir. Gözün görme duyusunu netleştirmek ya da skarlaşma etkilerini azaltmak için uygulanır. Bu yöntemi ilk Galen tarafından uygulanmıştır. Isıtmalı stilleto ile gözün kornea bölümünün yanmış bölümünü, demir ve bakır karışımı ile tedavi edilir ve böylece kornea tabakası daha şeffaf bir hal alır. Bu uygulama zamanla göz tedavisinin haricinde dövmeci ler tarafından dövme yapmak için kullanılmakta.
Gözün kornea tabakasına iris bağ dokusundan çini mürekkebi ile uygulanır. Göz bu pigmentleri algılar ve renk oluşturmak için çalışmalarına başlar. Yeni bir uygulama olduğu için ne kadar zararlı ya da yararlı bir uygulama olduğu hakkında bilgi almanız gereklidir. Özellikle gözünde rahatsızlık bulunanların göz doktoruna öncesinde danışarak bu uygulamayı yaptırmaları gerekir.

Boyun TattooBoyun Ense Dövme Modelleri

Boyun bölgesine yapılan dövmeler güzel görünüme sahip olduğu kadar sakıncalıdır. Bunun sebebi boyun bölgesinde sinirler ve kaslar yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Dövme sırasında iğnelerin bir çok yere batırılmasından dolayı bu kas ve sinirlere zarar verebilir hatta zedenelebilir. Eğer dövmeci bu konuda uzman değilse sizin için bu durum iki kat daha sakıncalı bir hal alır.
Bütün bu sebepleri göz önünde bulundurursak eğer dövme uygulaması zor ve acılı bir uygulama olmasının yanında sağlık açısından da önemlidir.
Sitemizin bir çok sayfasında da belirttiğimiz gibi dövme yaptırmadan önce uygulanacak mekan ve bu uygulamayı yapacak olan dövmeci konusunda uzman olmalıdır.Bel Dövmeleri

Bel Tatto Modeli

Bel bölgesine yapılan dövmeler de tıpkı diğer bölgelerde olduğu gibi sakıncalı tarafları mevcuttur. Bununla ilgili herzaman dikkat etmeniz gereken şey dövme yaptıracağınız dövmeci stüdyosudur. Eğer dövme yapılacak stüdyo hijyen kurallarına uymayan bir yer ise bu sizin için sakıncalı bir durumdur.

Sonuç olarak dövme vücudunuza iğne yoluyla mürekkeplerin enjekte edilmesi işlemidir. Bundan dolayı iğneler steril olmalı boyalar sağlık bakanlığı onaylı olmalı ve en başında da söylediğimiz gibi temiz bir stüdyo olmalı. Bel bölgesi vücudumuzun en önemli organlarının bulunduğu bölgedir. Kol ve omuz derisine nazaran daha hassas ve daha çok acı duyacağınız bir bölgedir.

 

Ayak Bileği DövmeleriAyak Bileği Dövmesi

Ayak bileği dövmeleri tamamen görsel bir güzellik katmak için kullanılır. Daha çok yaz aylarında sahil bölgelerinde uygulanan bu dövme çeşidi genelde bayanlarca tercih edilir.
Dış görünüşüne özen gösteren bayanlar tarafından uygulanan bu tattoo da tıpkı diğer bölgelere uygulanan dövmeler gibi uygulanışı esnasında hijyene dikkat edilmelidir.
En nihayetinde dövme deri altına boya enjekte edilerek yapılır. Bundan dolayı vücudunuzun neresine yaptırırsanız yaptırın sağlığınızı tehlikeye atmadan yaptırın. Çünkü güzellik ve dış görünüşünüzden daha çok sağlığınız daha önemlidir.
Bunu göz ardı etmeden yaptırırsanız hem güzel hem de sağlıklı bir yaşam sürdürürsünüz.

 

Göğüs Bölgesi DövmeleriGöğüs Dövme Motifleri

Dövmeler derinin bulunduğu bütün her noktaya uygulanabilir. Yalnız sürekli belirttiğimiz gibi dövme yaptırılmadan önce dikkat edilmesi gereken konular vardır. Yaş konusu dövme yaptırımlarınız da önemli konulardan biridir. Küçük yaşlarda dövme yaptırmak sakıncalı bir durumdur. Özellikle ergenlik çağına yeni girmiş gençlerin vücut yapıları değişmekte ve gelişmekte olduğundan ileride sıkıntı yaratabilir. Özellikle genç kızların ergenlik dönemlerinde göğüslerin de boyut değişikliği olmasından dolayı dövme de deformasyonlar oluşabilir. Bu da ileri ki zamanlarda kişiyi rahatsız edebilir. Ayrıca dövme yapımında kullanılan iğneler steril
olmazsa kan yoluyla bulaşan hastalıklar oluşabilir. Bunlara örnek olarak; Cilt kanseri, AIDS gibi tedavisi imkansız hastalıklar bulaşabilir. Kanser Vücutta çok çabuk yayıyabilen bir hastalık olduğu için ileri zamanlarda göğüs kanserine yakalanma riskiniz de olabilir.

El Dövme ŞekilleriEl Dövme Modelleri

El, insan anatomisinin ve kişilerin özelliklerini belirten en önemli organdır. El bakımı çok önemlidir. Kişinin el bakımı kendine ve vücuduna verdiği özeni göstermektedir. Kişinin ellerinden hangi mesleği yaptığını ya da ne kadar sağlıklı olduğunu anlamanız mümkün. Eller adeta vücumuzun bir yansıması gibidir. El dövmesi yaptırırken ellerimizin anotomik yapısını bilmemiz ve en doğru noktasına yaptırmanız gerekir. Ellerimize kan iki atardamar yoluyla akar ve biliyorsunuz ki dövmede iğnenin deriye bir çok moktaya batması şeklinde uygulanıyor. Eğer dikkat edilmezse bu damarlara zarar verilebilir ve bunun sonucunda da istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. El dövmesini sevenler ve uygulamak isteyenler geçici dövme ( hint kınası ) yi tercih edebilirler. Hem acısız ve kısa sürede uygulanabilir hemde güzel ve estetik bir görüntüye sahip olablirsiniz.

Sırt Dövme Figürleri ( Art Tattooing )Sırt Dövme Modeli

Sırt Bölgesine yapılan dövmeler görsel açıdan güzel durduğu kadar sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bölgeledir. Vücudumuzun her noktasında damar ve sinirler bulunduğu için aslında her noktasına dikkat edilmelidir.
Herhangi bir sorun yaşamadan dövme uygulaması yaptırmak istiyorsanız bu konuda uzman olan kişilere dövme yaptırmanız gerekir. Sırt bölgesinde bulunan organlarımızın bu uygulamadan zarar görmemesi gerekir.
Çünkü dövme deri altına uygulama işlemidir. Eğer dikkat edilmez ve herhangi bir dövmeci ye yaptırırsanız sonucunda tedavisi mümkün olmayan hastalıklara yakalanabilirsiniz.
Bu yüzden güzelliğinizin yanı sıra sağlığınızı korumanız için öncelikli araştırmalarınızı yapın ve sonrasında dövme işlemi yaptırın.

Göbek Bölgesi Dövmeleri

Göbek Dövmeleri

Dövme yaptırmadan önce hangi bölgeye yaptırmak istediğinize kesin karar vermelisiniz. Çünkü dövme yaptırmak istediğiniz bölge hem estetik açıdan güzel durmalı hemde yaptırmak istediğiniz bölgenin deri yapısı dövmeye uygun olmalıdır. Vücudumuzun eklem bölgeleri yani esneyebilen deri bölgelerine dövme yaptırmayı çok fazla tercih etmeyin. Bunun sebebi hareket eden bölgelerdeki deriler vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha ince bir yapıya sahiptir ve dövmede bulanık ve dağınık bir görüntü oluşur. Bu yüzden dövmeci tarafından ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın istenilen sonuca ulaşılamayacaktır. Bu bölgelere örnek vericek olursak; Göbek, diz kapağı ve etrafı, el üzerine ve bileğine, kol ve boyun bölgesi...

 

 

 

 

 

Etiketler: dövme resimleri El Dövme Şekilleri Göz Dövmesi Kol Dövmeleri Sırt Dövme figürleriDövme Dövmeler
Dövme Modelleri Dövme
Negatif Bodyart Workshop
Negatif Bodyart Workshop »